КЕЧЕ БИЗНЕСНЫ ИСӘПКӘ АЛУ БӨТЕН ИЛ БУЕНЧА 2021 ЕЛДА УЗАЧАК

2020 елның 2 декабре, чәршәмбе

2021 елның язында Росстат Россия Федерациясенең барлык төбәкләре буенча кече бизнесның икътисади исәбен алып барачак.

Бүгенге көндә предприятиеләрнең 75% ы һәм безнең районда 15 миллионнан артык кеше яши
ил-ул кече бизнес. Ул билгели икътисади уңышлылык илнең
һәм аның гражданнарының тормыш-көнкүреше.

Дәүләт кече һәм микропредприятиеләрнең, шәхси эшкуарларның ничек яшәвен, аларның нинди проблемалар белән очрашуын белү мөһим.

Икътисади халык санын алу барышында алынган мәгълүмат нигезендә Дәүләт карарлары һәм ярдәм программалары кабул ителәчәк.

Без сезне 2021 елның 1 апреленә кадәр электрон рәвештә анкета тутыруыгызны сорыйбыз:

дәүләт хезмәтләре порталы (расланган хисап язмасы булганда ));
Росстат интернет-сайты (электрон санлы имза булганда);
электрон документ әйләнеше операторлары.
Шулай ук тутырылган анкетаны кәгазьдә сезнең районда статистика органына яки почта аша җибәрү мөмкинлеге дә сакланып калган.

Анкеталар кече предприятиеләр һәм шәхси эшмәкәрләр өчен аерым эшләнгән. Аларны тутыру да биләячәк сезнең күп вакыт.

Росстат Сез биргән мәгълүматның конфиденциальлеген гарантияли. Барлык мәгълүматлар да гомумиләштерелгән рәвештә кулланылачак.

Росстат искәртеп узганча, кече бизнесны икътисади исәпкә алу «Россия Федерациясендә кече һәм урта эшкуарлыкны үстерү турында» гы 209 нчы Федераль закон нигезендә 5 елга бер тапкыр үткәрелә һәм анда катнашу мәҗбүри.

Сорауларыгыз туса яки белгеч ярдәме кирәк булса, Сезнең районның дәүләт статистикасы территориаль органына мөрәҗәгать итегез.