Татарстан Росреестры һәм ТР буенча Кадастр палатасы: игелекле эшләр традицияләрен дәвам итеп

2020 елның 2 декабре, чәршәмбе

1 декабрьдә Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе һәм Кадастр палатасы вәкилләре «игелекле эшләр көне " хәйрия фондына ярдәм сорап мөрәҗәгать итүче гражданнарны кабул иттеләр. Ведомство белгечләре әлеге фондка килүчеләргә күчемсез милекне рәсмиләштерү мәсьәләләре буенча консультацияләр бирделәр. Бу 15нче консультация иде!

Беренче тапкыр юридик ярдәмне ведомство экспертлары 2019 елның сентябрендә уздыра башладылар, бу вакыт эчендә хокукларны теркәү һәм кадастр исәбенә алу мәсьәләләре буенча барлыгы йөздән артык гражданга консультацияләр бирелде.

Әлеге хезмәтнең кирәклеген исәпкә алып, Росреестр идарәсе һәм Кадастр палатасы «игелекле эшләр көне» хәйрия фонды белән берлектә киләсе елда да хезмәттәшлекне дәвам итәргә ниятли.  Әлеге проектны гамәлгә ашыру нәтиҗәсендә Фонд карамагындагыларның турыдан-туры ведомство белгечләренә мөрәҗәгать итү һәм түләүсез квалификацияле ярдәм алу мөмкинлеге барлыкка килде.

Рөстәм Хәсәнов « "игелекле эшләр көне" фондына нигез салучы»:
"Росреестр һәм Кадастр палатасы белгечләренең консультациясенә «игелекле эшләр көне»фонды карамагындагылар бик кирәк. Ай саен Фондка юридик ярдәм сорап мөрәҗәгать итүче 40 кешенең уртача 8е күчемсез милекне рәсмиләштерү, сату-алу килешүләрен төзү, бүләк итү буенча сораулар белән килә. Безнең партнерлык аркасында Фонд карамагындагылар квалификацияле белгечләргә түләүсез оператив ярдәм алалар, шулай ук тулаем юридик белем дәрәҗәсен арттыралар».

Игътибарга

Чаралар ай саен Казан шәһәре, Калинин урамы, 3 нче йорт адресы буенча («яхшы куллар»склады) уза. Түләүсез юридик консультация алу өчен алдан 236-65-61 телефоны буенча кабул итүгә язылырга кирәк. Консультацияне үткәрү датасы һәм вакыты турында " игелекле эшләр көне «фондында, шулай ук Татарстан Росреестрының һәм ТР буенча Кадастр палатасының Инстаграмдагы рәсми Instagram да белергә мөмкин. Безнең яңалыкларны күзәтеп барыгыз!

Исегезгә төшерәбез, күчемсез милекне рәсмиләштерү белән бәйле барлык сораулар буенча консультация Росреестрның 8(800)100-34-34 колл-үзәге телефоныннан бердәм түләүсез белешмә телефоны буенча алырга була. Моннан тыш, интернет-кабул итү бүлмәсенә мөрәҗәгать җибәрергә яки видео аша кабул итү хезмәтеннән файдаланырга мөмкин. Бу хакта тулырак мәгълүмат Татарстан Росреестрының рәсми сайтында .rosreestr.tatarstan.ru ТР буенча Кадастр палатасы идарәсе (kadastr.tatarstan.ru.