Район җитәкчелеге 100 яшьлек юбилярны котлады

2021 елның 15 феврале, дүшәмбе

Иж-Бубыйда яшәүче хөрмәтле сугыш ветераны Фәрит Җамалетдиновка 100 яшь тулды.

Ул 1921 елда Буа районында туган.

1941 елда егетне армиягә алалар. Башта Фәрит абый Адлерда, аннан Сочида 88 укчы тау полкында хезмәт итә.

Сугыш башланганда, сугыш юлын Минскида башлый. Тик аңа нибары дүрт ай гына яуларга туры килә. Яраланып, Фәрит ярым астында әсирлеккә эләгә. Аны иптәшләре белән хәрби әсирләр өчен төрле лагерьларга күчерәләр. 1942 елда тоткыннар эшелоны Германиянең Бремен шәһәренә җибәрелә.

1945 елда инглиз армиясе азат итә тоткыннар. Сугыш ветераны II дәрәҗә Ватан сугышы ордены, Жуков, «Германияне җиңгән өчен» һ.б. медальләргә лаек булды.

Бүген Фәрит Низамович кызы Фәния, оныклары Һәм оныкчыклары кайгыртучанлыгы белән яши.

Без һәрвакыт сезнең алда бурычлы булачакбыз, кадерле ветераннар. Тыныч күк йөзе өчен бернинди рәхмәтләр дә сезгә рәхмәт белдерә алмый.