Иң яхшы табиб өчен Интернетта тавыш бирү Татарстанда башланды

2022 елның 26 мае, пәнҗешәмбе

Татарстанның сәламәтлек саклау министрлыгы сайтында «Ел табибы-Ак Чәчәкләр 2022» конкурсының номинантлары өчен тавыш бирү башланды, дип хәбәр итә ведомство.

Конкурс «Ел табибы», «Беренчел звеноның иң яхшы табибы», «Елның медицина хезмәткәре» һәм «Уникаль очрак»номинацияләре буенча уза. Аларның һәркайсында иң яхшысын сайларга мөмкин.

ТР Сәламәтлек саклау министрлыгында җиңүчеләр республиканың сәламәтлек саклау министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет утырышында билгеләнәчәк дип аныкладылар.

Конкурсантлар белән танышырга, үз тавышыңны ТР сәламәтлек саклау министрлыгы сайтының «эшчәнлек» — «конкурслар» — «Ак Чәчәкләр» — «Ак Чәчәкләр 2022» бүлегендә табарга яки сылтама буенча узарга мөмкин.

Исегезгә төшерәбез, Сәламәтлек саклау өлкәсендә Татарстан Республикасының төп конкурсы, гадәттәгечә, медицина хезмәткәре көне алдыннан үткәрелә.

Узган ел махсус приз - яңа «Лада Гранта» автомобиле-Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Нургали улы Миңнеханов кулыннан Әгерҗе үзәк район хастаханәсенең СМП бүлеге өлкән фельдшеры Симакова Гөлфия Фәрди кызы алды.

Тулырак: http://agryz-rt.ru/news/v-respublike/v-tatarstane-nachalos-tnternet-golosovanie-za-luchshego-doktora