Әгерҗедән Виктор Иванов чаңгы буенча ярышларда беренче урынны яулады

2022 елның 5 августы, җомга

30 һәм 31 июльдә Ижауда Галина Кулакова исемендәге спорт комплексы трассасында чаңгычылар буенча 10 нчы Бөтенроссия ярышлары узды.

"Ярышларны уздыруның кызыклы форматы-алга таба төшеп калу белән узышның прологы", - дип кичерешләре белән уртаклаша тренер Сергей Чечегов.

Ярышларда Әгерҗе спортчылары бик яхшы нәтиҗәләр күрсәттеләр. Яшүсмерләр арасында Виктор Иванов иң җитезе булды,ә хатын-кызлар арасында Дарья Белослудцева, Муфтахов Демид һәм Прокопьев Данил өченче булды.

Исегезгә төшерәбез, элегрәк без Татарстан Республикасы җыелма командасы әгъзасы Иванов Викторның Россия юниорлар җыелма командасы составына кертелүе турында хәбәр иткән идек.

Тулырак мәгълүмат: http://agryz-rt.ru/news/nasha-zhizn/viktor-ivanov-iz-agryza-zavoeval-pervoe-mesto-na-sorevnovaniyakh-po-lyzherolleram