Әгерҗедә беренче тапкыр чаңгы буенча ярышлар узды

2022 елның 9 августы, сишәмбе

Әгерҗедә 5 августта Әгерҗе районының 95 еллыгына багышланган чаңгы буенча ТР Әгерҗе муниципаль районының ачык беренчелеге булып узды.

Кунакчыл Әгерҗе үз җирендә төрле шәһәр һәм районнардан 150дән артык катнашучыны каршы алды. Яр Чаллы, Глазов,Можга, Н.Юри, Багаш-бигрә, М.Пурга командалары, уеннар, Иске гармония һәм, әлбәттә, Әгерҗе егетләре бар иде. Ярышларда катнашучыларны Әгерҗе муниципаль районы Башкарма комитетының социаль үсеш җитәкчесе Сергеева Татьяна Сергеевна, спорт мәктәбе директоры Чуков Илдус Ирек улы,спорт мәктәбе директоры урынбасары Мөхәммәтҗанова Наталия Виктор кызы һәм ярышларның баш хөкемдары Чечегов Сергей Васильевич сәламләде.

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, мондый ярышлар шәһәрдә беренче тапкыр узды.

Көчле эсселек һәм һава температурасы спортчыларга комачауламады, алар билгеләнгән араны җиңел һәм тиз үтте. Иң яхшы нәтиҗә күрсәтүчеләр ярымфиналга үтте. Җиңүчеләр грамоталар һәм медальләр белән бүләкләнде.

Тулырак мәгълүмат: http://agryz-rt.ru/news/nasha-zhizn/v-agryze-vpervye-proshli-sorevnovaniya-po-lyzherolleram