Әгерҗе районы администрациясендә мөһим яңа бурыч

2022 елның 17 октябре, дүшәмбе

Рөстәм Марсель улы Галимов Әгерҗе муниципаль районы Советы Аппараты җитәкчесе итеп билгеләнде, бу хакта районның матбугат хезмәте хәбәр итә.

Район башлыгы Азат Вәлиев сүзләренчә, р.м. Галимовның федераль һәм республика дәрәҗәсендә эшләү тәҗрибәсе эре коммерция структураларында район икътисадын үстерү, инвесторлар җәлеп итү, Эшкуарлыкка ярдәм итү һәм федераль һәм республика программаларында катнашу буенча эш алып барылачак.

Рөстәм Марсель улы Галимов 1970 елның 21 июлендә Казанда туа.

Аттестацияләнгән дәүләт хезмәткәре булып тора. Класс дәрәҗәсе һәм югары белеме бар. Социология, политология белгечлеге буенча Казан дәүләт университетын тәмамлый, аннары югары юридик белем ала (читтән торып).

Кембриджда (Бөекбритания) стажировка үтте.

Мәскәүдә «Идарәче кадрларны әзерләүнең комплекслы программасы» курсы буенча «Идарә университеты»дипломы алды.
Менеджмент, маркетинг, сөйләшүләр һ. б. өлкәсендә берничә сертификат һәм таныклык алды.

Хезмәт юлын 14 яшендә төрле эшләрдә башлый. 1992 елда КДУны тәмамлаганнан соң Татарстан Республикасында беренчеләрдән булып уртак предприятиеләрнең берсендә контрактларга хезмәт күрсәтү бүлеге мөдире була.

Татарстан Республикасы тышкы икътисадый элемтәләр министрлыгында министр ярдәмчесе, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты каршындагы халыкара хезмәттәшлекне үстерү агентлыгында эшләр идарәчесе, Мәскәү шәһәрендә Россия Федерациясе Сәнәгать һәм энергетика министрлыгында Тышкы икътисадый эшчәнлек бүлеге башлыгы, Россия Федерациясенең ISO (Женева) вәкиле булып эшли.

Директорлар советында, баланс комиссияләрендә һәм предприятиеләрнең бюджет комитетларында ТР икътисадының төрле тармакларында эшли.

Гомуми хезмәт стажы 30 елдан артык.

РФ Президенты Указы белән Дәүләт бүләге белән бүләкләнгән, республика бүләкләре һәм бүләкләре бар.

Тулырак: http://agryz-rt.ru/news/nasha-zhizn/v-administracii-agryzskogo-raiona-novoe-vaznoe-naznacenie