Әгерҗе районы мәктәп укучылары үзләренең хәрби хезмәткәрләренә хат яздылар

2023 елның 14 феврале, сишәмбе

Балалар битараф кала алмады.
Шаршады авыл җирлеге укучылары мәдәният хезмәткәрләре белән берлектә махсус хәрби операциядә катнашучы Россия армиясе хәрбиләренә хат яздылар.

«Солдатка хат» акциясен Әгерҗе районының барлык мәктәпләре дә хуплады: җылы, эчкерсез, игелекле ярдәм сүзләре киеренке, җаваплы, куркыныч булган җирләргә китте. Бу ярдәм партиясе белән киткән беренче хатлар түгел, егетләр хәтта җавап көттеләр!"- дип билгеләп үтәләр район хакимиятендә »

"Солдатка хат» акциясе игълан ителгәч, безнең егетләр битараф кала алмады, әлбәттә, алар катнашты. Бу хатларның авторларына-ундүрт ел көчтән. Менә алар нәрсә турында язалар:

Исәнмесез, Россия Кораллы көчләренең хөрмәтле хәрби хезмәткәре! Мин көн саен Донбасс вакыйгаларын күзәтәм һәм махсус хәрби операциянең мөһимлеген аңлыйм. Мин сезгә, безнең яклаучыларга, хезмәт вазифаларыгызны батырлык белән һәм батырлык белән башкарганыгыз өчен, Җирдәге тынычлык хакына үз тормышыгызны куркыныч астына куйганыгыз өчен бик рәхмәтле. Ышаныч белән әйтә алам:сез чын геройлар! Мин Сезнең белән бик горурланам!

Исәнмесез, хөрмәтле Россия армиясе хезмәткәре, беләм, сезгә хәзер җиңел түгел. Синең тормышың һәр секунд саен куркыныч астында, еш кына үлем куркынычы яный, шуңа күрә синең өчен көрәшкәннәреңнең ярдәмен, тылдан ярдәмне тою мөһим! Солдат, хезмәтегез өчен рәхмәт! Үзеңне сакла! Белегез, без сезнең белән горурланабыз!

Исәнмесез! Зинһар, өйгә тере һәм зарарсыз кайтыгыз! Сезне яклаганыгыз өчен рәхмәт әйтеп, хөрмәтле сугышчым. Без сезнең Ватанны саклаучы икәнегезне беләбез һәм һәрвакыт истә тотачакбыз. Сез герой! Мин Сезнең белән горурланам! Сезне җиңүегез белән котлыйбыз!

Батырлык, батырлык, каһарманлык өчен сезгә зур рәхмәт белдерәсем килә. Сезне гаиләгез генә түгел, бөтен Россия Федерациясе дә көтә!