Мобиль поликлиника Тәбәрлегә күчә

2023 елның 18 апреле, сишәмбе

Комплекс эшенең тулы графигы 30 июньгә кадәр чорга расланды.

Әгерҗе районында "Сәламәтлек саклау" милли проекты кысаларында күчмә комплекс эшли башлый. Бу хакта район матбугат хезмәте хәбәр итә.

Авыл җирлекләрендә комплексның тулы эш графигы 2023 елның 30 июненә кадәр расланган.

Халык кабул ителәчәк:

Тәбәрледә - 17 апрельдән 21 апрельгә кадәр.
Сарсак-Омгада - 24-28 апрель көннәрендә,

в Шаршаде – с 2 по 5 мая,
в Красном Боре – с 8 по 12 мая и с 15 по 19 мая,
в Биме – с 22 по 26 мая,
в Исенбаеве – с 29 по 31 мая и с 1 по 2 июня,

в Старом Слякове – с 5 по 9 июня,
в Девятерне – с 12 по 16 июня,
в Салаушах – с 19 по 23 июня,
в Кадряково – с 26 по 30 июня.

Обращаем ваше внимание, что в графике могут быть изменения.

"Мобиль комплекс табиблары пациентларны алдан язылу буенча кабул итәләр. Юллама алу өчен участок терапевтына, яшәү урыны буенча ФАП фельдшерына мөрәҗәгать итәргә кирәк. Кабул итү вакыты участок терапевты белән килештерелүе мөһим. Күп кенә мәсьәләләр эш режимында хәл ителәчәк. Күчмә поликлиниканың тукталу урыны ТР сәламәтлек саклау министрлыгы боерыгы нигезендә билгеләнә. Якындагы авылларда яшәүчеләрне белгечләрдән консультация алу мөмкинлегеннән файдаланырга чакырабыз", - диелә хәбәрдә.

2022 елда» мобиль поликлиникаларда " 28 меңгә якын татарстанлы каралган. Мобиль комплекслар республиканың 23 районының 111 торак пунктына чыктылар, 27 957 кеше каралды.

Бу нәтиҗәле программа республиканың ерак торак пунктларында яшәүче гражданнар арасында популяр.

2019 елда республика бюджеты акчалары хисабына табиб-белгечләр дефициты булган республика районнарына чыгу өчен дүрт «мобиль поликлиника» мобиль медицина комплексы сатып алынды. Мобиль бригадалар составында кардиолог, невролог, акушер-гинеколог, кан тамырлары хирургы, уролог, эндокринолог, офтальмолог, функциональ диагностика табибы (ЭКГ) һәм УЗИ диагностика табибы катнаша. Моннан тыш, мобиль пунктка лаборатория комплексы кертелгән.