Чыгарылыш укучыларын Салагышта район Советы Аппараты җитәкчесе котлады

2023 елның 23 мае, сишәмбе

Алда - һөнәр сайларга кирәк булган җаваплы чор.

Әгерҗе районы Советы Аппараты җитәкчесе Илшат Халиков чыгарылыш сыйныф укучыларын Салагыш авыл җирлегендә котлады.

Ул билгеләп үткәнчә, бу ел педагог һәм остаз елы дип игълан ителде:

"Иң мөһиме, бу елларда сезнең янәшәгездә остазларыгыз, укытучыларыгыз һәм ата-аналарыгыз булды, алар белемнәре белән уртаклаштылар, чын күңелдән борчылдылар һәм сезнең өчен шатландылар. Укытучыларның зирәклеге һәм ата-аналарның сабырлыгы аркасында мәктәп еллары сезнең өчен искиткеч чор булды, аның турында җылы хатирәләр гомерлеккә калачак.

Алда - һөнәр сайларга һәм киләчәк язмышын билгеләргә тиешле җаваплы чор. Ышанам ки, сезнең һәрберегез уку елларында тупланган белем һәм күнекмәләрне тормышка ашыра алачак, һәм үз юлыгызны табачак, ул сезне билгеләнгән максатка китерәчәк.

Кадерле чыгарылыш укучылары! БДИга уңышлар, аттестатларда яхшы билгеләр!  Сезнең һәрберегез тормышта үз юлын тапсын. Хәтерлисезме, сезнең өчен һәрвакыт мәктәп тәрәзәләрендә яктылык яначак, сезгә монда һәрвакыт ярдәм һәм ярдәм күрсәтәчәкләр. Сезнең үз көчегезгә ышанычыгыз, барлык планнарыгызның һәм өметләрегезнең тормышка ашуы. Хәерле юлга!" - дип теләде Илшат Нуретдинович.