Әгерҗе районында Сабантуйларда нинди артистлар чыгыш ясаячак

2023 елның 7 июне, чәршәмбе

Татар эстрадасы артистлары Әгерҗе районы Сабантуенда кабыначак.

10 июньдә авылларда Сабантуйлар узачак. 11 июньдә район Сабантуе Әгерҗедә узачак. Татар эстрадасы артистлары чыгыш ясар дип көтелә. Кем һәм кайда - "Әгерҗе хәбәрләре" җентекләбрәк сөйләячәк.

Әгерҗе

11 июньдә Татарстанның атказанган артистлары Ләйсән Гыймаева һәм Булат Бәйрәмов, шулай ук татар эстрадасы артистлары Гүзәлия һәм Артур Минхажевның концерт программасы күрсәтеләчәк.

КРЫНДЛАР
Сәгать 10нан 20 гә кадәр - Татарстанның халык артисты Зәйнәп Фәрхетдинова, эстрада артистлары Гүзәлия, Артур Минһаҗев, Динара Рәхимова, Булат Гыйләҗев.

КУЧУКОВО
10 нан 20 сәгатькә кадәр - татар эстрадасы артистлары Бәширә Насыйрова, Зөлфәт Зиннуров, Айгөл Сәйдәшев.

САЛАУШИ
Сәгать 10нан 24 кә кадәр - танылган телевидение алып баручысы Ләйсән Гыйльметдинова, җырчы Ләйсән Сунагатова, ди-джей Айрат Мусин.

ИСЕНБАЕВО
11 сәгатьтән 17 сәгатькә кадәр - Башкортстаннан җырчы һәм алып баручы Нияз Шәйнуров һәм аның төркеме.

ТАБАРЛИ

Сәгать 10нан 16 сәгатькә кадәр - җырчылар Радик Сәфәров һәм Светлана Тимуршина.

ТЕРСИ
Сәгать 10нан 16 сәгатькә кадәр - Әгерҗедән Вазыйх Сәйфуллин җитәкчелегендәге төркем.

ИЖ-БОБЬЯ
20 дән 23 сәгатькә кадәр - Ижаудан җырчы Гүзәл Гәрәева 80 еллар дискотекасы үткәрәчәк.

ШАРШАДА
Сәгать 10нан 14 кә кадәр Чаллыдан артистлар килүе көтелә.

Сезне бәйрәмнәрдә чакырабыз!