Кызыл Бор авылында алтынчы тапкыр «Звездная россыпь 2023» мәктәп фестивале узды

2023 елның 13 июне, сишәмбе

Мәктәп бөтен җирлекне үз эченә алган якты бәйрәм уздырды.

Тагын бер уку елы тәмамланды. Һәр укучы өчен ул төрле була.  Кемгәдер тормыш дәресе, яңа ачыш, кемгәдер яңа белем, күнекмәләр порциясе.

Чираттагы тапкыр авыл мәдәният йортында мәктәп талантлары концертына җыелды. Бу көнне сәхнәгә укуда, спортта, олимпиадаларда һәм конкурсларда иң яхшылар, шулай ук Н.Г. Маркин исемендәге балалар иҗтимагый оешмасы тормышында катнашучы иң актив яшьләр чакырылды.
Исеме кычкырып һәм хөрмәт белән яңгыраган һәркемнең хәтерендә калачак медальләр белән бүләкләнделәр. Котлаулар өчен авыл җирлеге башлыгы Елена Яковлева, Красный бор мәктәбе директоры Светлана Пономарева чакырылган иде.

Шулай ук медальләрне бөтен мәктәп тормышы дәвамында безнең остазларыбыз булган укытучыларга тапшырдылар, барлык башлангычларда ярдәм итәләр, балаларның эшен контрольдә тоталар, безнең белән бергә җиңүләргә шатланалар, шулай ук төрле юнәлешләр һәм дәрәҗәләр конкурсларында үзләре дә актив катнашалар.
Бу көнне бәйрәмгә килгән педагоглар залда аерым җылылык белән, әлбәттә, чәчәкләр белән каршы алдылар. Тамашачылар өчен төрле сәхнәләр күрсәтелде. Балалар соло яки хор белән җырладылар. Мәктәпнең соңгы вальсын 9 һәм 11 нче сыйныф кызлары һәм егетләре биеде. Ә ахырда финал җыры яңгырады.

Вновь наша школа провела яркий, интересный, охватывающий все наше поселение праздник. Участникам фестиваля желаем дальнейших успехов, высоких побед и положительных эмоций. Надеемся, летние каникулы пройдут весело и интересно, а в сентябре ребята вернутся с новыми силами и в хорошем настроении, готовыми к новому старту.
Аида НЕХОРОШКОВА,
учащаяся Красноборской школы
Выступают юные таланты Красноборской школы. / Фото предоставлено Красноборской школой