Ленар Нургаянов СВО зонасында Федотов Виталий үлеме уңаеннан кайгы уртаклашуын белдерде

2023 елның 31 июле, дүшәмбе

"Бу югалту бик зур авыртуы. Бөтен Әгерҗе сезнең белән бергә кайный.»

"Әгерҗе районына фаҗигале хәбәр килде: хәрби бурычларны үтәгәндә, махсус хәрби операция барышында якташыбыз, Әгерҗе егете, ефрейтор Федотов Виталий Викторович батырларча һәлак булды.

Бөек югалтуның ачысын уртаклашып, Әгерҗе районы халкы һәм шәхсән үз исемемнән Виталиянең туганнарының, якыннарының һәм дусларының тирән кайгысын уртаклашам.

Бу югалту бик зур авырту. Сезнең белән бергә бөтен Агрыз кайгы кичерә.

Ул Әгерҗелеләр истәлегенә илебезнең азатлыгы һәм бәйсезлеге өчен гомерен биргән Герой булып яшәячәк, каһарманлык, ныклык һәм фидакарьлек үрнәген күрсәтте һәм иң соңгы минутларына кадәр антка тугрылык саклады.

Геройга һәм чын патриотка мәңгелек дан! Хәтерем мәңгелек!--дип язды район башкарма комитеты җитәкчесе ВКонтактеж үзенең битендә.

Федотов Виталий Викторович 1978 елның 18 июнендә Татарстан Республикасының Әгерҗе шәһәрендә туа.

Мәктәптән соң туган шәһәрендә җылылык ташучы машинисты ярдәмчесе һөнәрен алдым.

Чакырылыш буенча хәрби хезмәт Томск өлкәсендә ук вазифасында узды. Әгерҗедә яши һәм эшли.

2022 елның октябрендә беренчеләрдән булып ефрейтор һәм укчы вазифасында өлешчә мобилизация буенча хәрби хезмәткә чакырыла.

2023 елның 21 июлендә махсус хәрби операция барышында бурычлар үтәгәндә һәлак булды.