2024 елда Әгерҗедә коммуналь инфраструктураны модернизацияләү дәвам итәчәк

2024 елның 7 феврале, чәршәмбе

Эшләр К.Маркс 3А, 2-пер. Гагарин һәм Энергетиклар участокларында үткәреләчәк 2

2024 елда Әгерҗедә коммуналь инфраструктураны модернизацияләү буенча Федераль программаны үтәү дәвам итәчәк. Бу максатларга 195 млн сум акча бүленәчәк. Эшләр К.Маркс 3А, 2-пер. Гагарин һәм Энергетиклар участокларында үткәреләчәк. алыштыручы җылылык белән тәэмин итү челтәрләренең һәм ГВС челтәрләренең гомуми озынлыгы 18 км тәшкил итәчәк, дип хәбәр итә район матбугат хезмәте.

"Төзелеш идарәсе" МУП җылылык белән тәэмин итүче оешмасы мәгълүматы буенча кырыс салкыннар кайбер котельныйларда урнашкан куәткә кытлык барлыгын күрсәтте, шуңа бәйле рәвештә Ометов урамында 9 һәм 2-пер Гагарин урамындагы котельныйларга энергетик тикшерүләр уздырылды.

Шулай итеп, Омётов урамындагы котельныйда 9 техник яктан яңадан кораллану үткәрергә кирәк. Моның өчен 4 Vutherm standart-2000 казанын 8 МВт котельный куәтенә алыштыру һәм урнаштыру планлаштырыла.

Яңадан кораллану барышында Омётов урамындагы котельныйдан азат ителгән RS-A500 казаннары Казан 1а урамында (3 шт.), Энергетиклар урамында 2 (2 шт) урнаштырылачак.

Котельныйда 2 нче каләм. Гагарин 10а ягулык өчен ике RS-D2000 казанын алыштыру һәм ГВС өчен 2 RS-D600 казанын урнаштыру өчен техник яктан яңадан коралландыру үткәрергә кирәк. Шулай итеп, котельныйның куәте 5,2 МВт тәшкил итәчәк.