Балалар безнең кайгыртуыбызны сизәләр!: Әгерҗелеләр СВО зонасына ике тоннадан артык гуманитар йөк китерделәр.

2024 елның 6 марты, чәршәмбе

Әгерҗе районында яшәүчеләр СВО зонасына гомуми авырлыгы ике тоннадан артык булган гуманитар йөкнең чираттагы партиясен җибәрделәр. Бу хакта администрациянең матбугат хезмәте хәбәр итә. Колоннаны муниципалитет башлыгы-террорчылыкка каршы комиссия рәисе Ленар Нургаянов озата йөрде.

Бу инде беренче җибәрү түгел - узган елның декабрендә Ленар Фәридович гуманитар йөк белән СВО зонасында булды, аны шулай ук бөтен район белән җыйдылар.

Азык-төлектән тыш, медикаментлар һәм кирәкле җиһазлар сатып алынган: генераторлар, бензопычкылар, балталар, изолон, маскировка челтәрләре, блиндаж шәмнәре, кием-салым, инструментлар, төзелеш материаллары. Алгы сызыкта укучылар өчен бигрәк тә өйдән хатлар һәм мәктәп укучыларыннан рәсемнәр, ә тагын йорт токмачы, үлән чәйләре һәм чәкчәкләр аеруча кыйммәтле булды.

"Егетләр кайгыртсын өчен барысын да эшлибез! Алар өчен бу туган йортның бер өлеше, аларны яратуларына һәм көтүләренә ышаныч. Сугышчылар соравы буенча барысын да алып килергә тырыштык, шуның өчен Әгерҗе районы халкына, барлык хезмәт коллективларына зур рәхмәт. Көрәшчеләрнең һәркайсы аның өчен рәхмәтле», - дип билгеләп үтте Ленар Нургаянов.

Муниципалитет башлыгы белән бергә гумконваны кызыл тасмага кадәр озата баручы командаларны сервис локомотив депосы җитәкчесе, шәһәр Советы депутаты Андрей Маганов һәм Салагыш авыл җирлеге башлыгы Мансур Мөхәммәдиев җитәкләде.

"Бергәләп гуманитар йөк тапшырдык, тәэмин итү турында фикер алыштык, мөһим проблемалар турында сөйләштек. Неонацизмга каршы көрәшүче якташларыбыз белән горурланам. Егетләрнең күңелләре күтәренке. Бергә - без көч!", - дип билгеләде Андрей Николаевич.

"Гуманитар ярдәм килеп җитте, барысы да урында. Барыгызга да битараф булмаганнарга рәхмәт! Мондый тыл безне җиңүгә этәрә. Ә җиңү һичшиксез безнең якта булачак!" - диләр СВО сугышчылары.

Исегезгә төшерәбез, 2023 елда Әгерҗе районыннан СВО зонасына 44 млн сумнан артык күләмдә гуманитар ярдәм җибәргәннәр. Халык хәрби хезмәткәрләргә махсус операция башыннан ук актив ярдәм итә. Предприятиеләр, оешмалар, мәктәпләр, җәмәгать эшлеклеләре, КФХ, депутатлар - барысы да һәр ике-өч ай саен гуманитар йөкне сугышчыларга җибәрәләр, шулай ук хәрби хезмәткәрләрнең гаиләләре белән тыгыз элемтәдә торалар.