Әгерҗедә «Куркынычсызлык һөнәре» рейды дәвам итә

2024 елның 26 июне, чәршәмбе

рейд көннәрендә районның ЮХИДИ хезмәткәрләре юл хәрәкәтендә катнашучыларның хәвефсезлеген каеш белән куллану өлешендә административ хокук бозуларны туктаталар

Татарстанда юл-транспорт һәлакәтләре туктатылмый, аларда кешеләр куркынычсызлык каешлары аркасында һәлак була. Шул уңайдан Әгерҗе районында 3 июньдә “Куркынычсызлык реформасы” дигән оператив-профилактик чара башланды. Рейд 3 июльгә кадәр барачак.

Районның ЮХИДИ хезмәткәрләре рейд көннәрендә юл хәрәкәтендә катнашучыларның хәвефсезлеген каеш белән куллану өлешендә административ хокук бозуларны туктаталар.

Әгерҗе районы ЮХИДИ идарәсе җитәкчесе Юрий Глезденев сүзләренчә, куркынычсызлык каешын куллану машина йөртүче һәм алгы утыргыч пассажиры өчен юл-транспорт һәлакәтендә һәлакәт яки җәрәхәтләр алу ихтималын - 50%ка, арткы утыргычтагы пассажирлар өчен - 25%ка киметә. Егылып ташлаганда куркынычсызлык каешын элгән вакытта исән калу шансларын биш тапкыр арттыра.