Әгерҗедә талау һөҗүмнәре сериясе өчен биш кеше тоткарланган

2024 елның 26 июне, чәршәмбе

Тикшерү фаразлавынча, зыян күрүчеләр саны күбрәк булырга мөмкин

ТР буенча Россия Эчке эшләр министрлыгы матбугат хезмәте хәбәр иткәнчә, Әгерҗе хокук саклау органнары полициягә ике җирле кеше мөрәҗәгать иткәннән соң авыр җинаятьләр сериясен ачкан.

Билгеле булганча, беренче очрак 2 июньдә булган. Җинаятьчеләр 33 яшьлек ир-атның фатирына бәреп керә, аны кыйныйлар һәм кыйммәтле әйберләрне алып китәләр, шул исәптән 36 мең сум.

Икенче инцидент агымдагы айның 20 числосында теркәлгән. Җинаятьчеләр 70 яшьлек пенсионерга һөҗүм иткән, аны көрәктән баш сөяге белән кыйнаганнар, шәхси әйберләрне урлаганнар һәм акча һәм документлар белән машинаны куып алып киткәннәр.

ТР буенча Эчке эшләр министрлыгының, Әгерҗе районы полициясенең һәм "Тайфун" ОМОН сугышчыларының уртак операциясе нәтиҗәсендә биш шикләнелүче кулга алынды. Тентү вакытында урланган әйберләр табылган һәм урланган автомобиль табылган.

Талау, талау һәм урлау турындагы маддәләр буенча җинаять эше кузгатылган. Ике тоткарланучы кулга алынган, берсе читкә китмәү турында подписка астына җибәрелгән, тагын икесе административ хокук бозу өчен тоткарланган.

Тикшерү фаразлавынча, зыян күрүчеләр саны күбрәк булырга мөмкин. Барлык зыян күрүчеләрне Әгерҗе районы буенча Россия Эчке эшләр министрлыгы бүлегенә яки 8(85551) 2-25-41 телефонына мөрәҗәгать итүләрен сорыйлар.