Әгерҗедә Ишкатовлар гаиләсенә балалар автолюлькасы тапшырдылар

2024 елның 28 июне, җомга

Гаиләдә дүртенче бала туды - Игорь

26 июньдә Әгерҗе районы ГХАТ бүлегендә “Бала төп пассажир” акциясе узды. Ишкатовларның күпбалалы гаиләсенә акция кысаларында, күптән түгел Игорь туган Ишкатовлар балалар автолюлькасын тапшырдылар, ул автомобильдә йөргәндә яңа туган сабыйга ышанычлы сак булып хезмәт итәчәк, ә абыйлары Игнат, Илья һәм сеңлесе Илинага истәлекле бүләкләр бүләк иттеләр. Чара юл-транспорт һәлакәтләрен булдырмау һәм Гаилә елы кысаларында узды.

Гаиләгә мөрәҗәгать итеп, Йосыпов Ләйлә, ГБУ “БДД” бүлекчәсе начальнигы Шиабутдинова Ләйсән һәм район башкарма комитетының әйдәп баручы белгече Регина Гимазова күп балалы ата-аналарга юл йөрү кагыйдәләрен үтәү һәм балаларны автомобильдә йөрткәндә куркынычсызлык шартларын тәэмин итү кирәклеге турында искә төшерделәр.

Чара азагында ГХАТ бүлеге җитәкчесе Гөлнара Гайфуллина Виталий белән Ләйсәнне дүртенче бала тууы белән котлады һәм сәламәтлек, иминлек, шатлык һәм озын гомер теләде.