Әгерҗедә сугышчан хәрәкәтләр ветераннары көне уңаеннан истәлекле митинг узды

2024 елның 1 июле, дүшәмбе

Җыелганнар барысы бергә һәлак булганнарны искә алдылар һәм сугышчан иптәшләрен искә алдылар.

Бүген, 1 июльдә, Әгерҗедә Җиңү мәйданында Сугышчан хәрәкәтләр ветераннары көненә багышланган истәлекле митинг узды. Чарада хәрби хәрәкәтләр ветераннары, район башлыгы урынбасары Илфат Ямалиев, “Сугышчан туганлык” ветераннар оешмасы җитәкчесе Рафаэль Садыйков һәм Эчке эшләр министрлыгы бүлеге ветераны Александр Канафеев катнашты.

Җыелганнар һәлак булганнарны искә алдылар һәм сугышчан иптәшләрен искә алдылар.

- Бүген без дәүләтебезнең намусын кыю яклаган барлык сугышчыларга хөрмәт күрсәтәбез. Төрле хәрби конфликтларда алар намус белән үзләренең хәрби бурычларын үтәгәннәр. Бу хөрмәткә һәм танылуга лаек. Сугыш кырыннан кайтмаучыларга мәңгелек истәлек. Махсус хәрби операция уздыру зонасында булучыларга зур рәхмәт, - диде Илфат Ильясович.

Сугыш низагларында гомерләрен корбан иткән каһарманнар истәлегенә бер минутлык тынлык игълан ителде, шулай ук сугыш хәрәкәтләре ветераннары хөрмәтенә Мәңгелек утка һәм ташка чәчәкләр салдылар.