Әгерҗе районы укучыларын олы тормышка озаттылар

2024 елның 1 июле, дүшәмбе

Быел район мәктәпләрен 85 бала тәмамлаган.

Бу җомгада шәһәрнең үзәк мәйданында зур тантана - чыгарылыш балы узды. Әгерҗе районы мәктәпләрендә быел 85 бала белем алды. Аларның җилкәләрендә мәктәп имтиханнары калган, кызганычка каршы, балачак еллары.

Чарага старт "Орешник" паркында бирелде, моннан кортеж чыгарылыш сыйныф укучылары белән үзәк мәйданга килде, анда тантанада гаепләнүчеләрне укытучылар, әти-әниләр, дуслар һәм якыннар көткән иде.

Бу көнне чыгарылыш укучыларын һәм аларның әти-әниләрен район башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Рөстәм Латыйпов, мәгариф идарәсе җитәкчесе Вәсилә Сафиуллина, район башлыгы киңәшчесе Равия Лутошкина котлады. Котлауларында аларга чын күңелдән дөрес юл һәм һөнәр сайларга, үзгәрешләрдән курыкмаска һәм үз хыялларына каршы барырга теләделәр.

Хөрмәтле кунаклар кулыннан чыгарылыш сыйныф укучылары район башлыгының Рәхмәт хатларын, укудагы һәм аттестатлардагы уңышлары өчен медальләр алдылар.

Чыгарылыш мәҗлесендә яраткан укытучыларына рәхмәт сүзләре яңгырады, алар 11 ел дәвамында мәктәп юлында балаларны озатып йөрде. Укучылар шулай ук яраткан әти-әниләренә, һәрвакыт ярдәмгә килергә әзер булган иң якын кешеләренә һәм туганнарына да җылы сүзләр әйттеләр.

Чара бию, вокаль һәм сәхнә номерлары белән үрелеп барды. Традиция буенча, бал белән хушлашу мәктәп вальсы белән тәмамланды һәм чыгарылыш сыйныф укучыларын тере коридор белән олы тормышка озаттылар.