Әгерҗе районында коммуналь инфраструктура системаларын модернизацияләү эше дәвам итә

2024 елның 4 июле, пәнҗешәмбе

Котельныйларга 23 млн 730 мең сумлык яңа казаннар заказ бирелгән

"Минзәлә "ПМК Мелиорация" ҖЧҖ генераль подрядчысы, "УКС" ҖЧҖ генераль подрядчысы һәм подрядчы оешмасы белән берлектә, МКИ объектларында чираттагы комиссия объезды узды", - дип хәбәр итә инфраструктура үсеше буенча башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Рөстәм Латыйпов.

Җылыту челтәрләрен һәм ГВСны алыштыру эшләре график буенча алып барыла. Энергетиклар урамындагы (ЦРБ) котельныйдан участок ахырына якынлаша. Бүгенгә трассаларны юдырту-пресслау һәм траншеяларга сибү планлаштырыла. Җыеннан соң яңадан торгызу һәм төзекләндерү этабы башлана, дип ачыклык кертә район матбугат хезмәте.

Искәртеп узабыз, Әгерҗе котельныена 23 млн 730 мең сумлык яңа казаннар заказ бирелгән. Беренче керү 15 августка кадәр көтелә. Бер казан Үзәк котельныйда урнаштырылачак, калган дүртесе - Ометов урамындагы котельныйда. Хәзерге вакытта проект документациясе әзерләнә, монтаж эшләренә әзерлек алып барыла.