единоросслар агитация бригадасы Әгерҗе районының өч авылында булды

2024 елның 16 июле, сишәмбе

Беренче көнне авылларда 80нән артык кеше агитация стоянкасында булды

VII чакырылыш Татарстан Дәүләт Советына сайлаулар алдыннан республика шәһәрләре һәм авыллары буйлап «Бердәм Россия» микроавтобуслары йөри башлады. Агитация проекты кысаларында татарстанлыларга Дәүләт Советы депутатлыгына кандидатлар һәм сайлаулар турында сөйлиләр.

Әгерҗе районының беренче өч торак пункты Иж-Бубый, Кучук һәм Терси булды, дип хәбәр итә Партиянең Әгерҗе җирле бүлеге.

Авыл халкы брендланган автобуска актив якынлашты, агитаторлар ТР Дәүләт Советы депутатларын алда торган сайлаулар, “Бердәм Россия” партиясеннән кандидатлар, республикабыз һәм районыбыз казанышлары турында тәфсилләп сөйләделәр. Агитбригада әгъзалары халыкка бердәм республика сайлау округы буенча "Бердәм Россия" партиясеннән кандидатка үз соравын яки тәкъдимен "Минем депутат" онлайн-сервисы аша калдырырга яки эш көннәрендә 10 нан 19 сәгатькә кадәр 8 (800) 222-17-08 телефоны буенча шалтыратырга мөмкин, дип сөйләделәр. Алар kandidat.tatar сайтыннан ничек файдаланырга кирәклеген ачык күрсәтте. Тыңлап тәкъдимнәр, теләкләр яздырдылар.

"Кешеләр сайлауларга һәрвакыт җаваплы карыйлар, аларны беркайчан да үткәрмиләр һәм сәяси һәм иҗтимагый тормышта актив катнашалар. Әгерҗе районында милли проектларны гамәлгә ашыруны билгеләп үтмичә булмый. Бүген муниципалитет җитәкчелеге республика һәм федераль программаларда катнашуга зур игътибар бирә. Безнең район күзгә күренеп үзгәрә - кешеләр моны күрә. Аларның төп теләкләре - авылга тагын да күбрәк кеше җәлеп итү, кече ватаннарын торгызу”, - дип билгеләп үтте Күгәрчен авыл җирлеге башлыгы Альфира Төхвәтуллина.

Беренче көнне авылларда 80нән артык кеше агитация туктап торды. Алдагы күчмә агитбригада 25 июльдә Кырымда, Барҗы-Омгада һәм Кичкетаң авылларында эшләячәк.

Исегезгә төшерәбез, 2024 елның 8 сентябрендә VII чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутатларын сайлаулар узачак. Сайлауларда катнашу - безнең гражданлык бурычыбыз һәм туган Татарстанның киләчәге нинди булачагын хәл итү мөмкинлеге.