Игътибар һәм кайгырту белән әйләндереп алырга

2024 елның 24 сентябре, сишәмбе

Әгерҗе районы башлыгы Ленар Нургаянов "Эшлекле сишәмбе" киңәшмәсе барышында ассызыклаганча, өлкән буын турында кайгырту - һәркемнең бурычы.

"Безнең бурыч - өлкән яшьтәге кешеләр үзләрен ялгыз хис итмәсеннәр, алар һәрвакыт игътибар һәм кайгырту белән чолганышта калсыннар өчен эшләү. Бу ункөнлекне үткәрү көннәренә генә кагылмый», - диде Ленар Фәридович.

Әгерҗедәге Өлкәннәр декадасы 1 октябрьдә старт ала. Ункөнлек кысаларында бик күп чаралар үткәрү планлаштырыла. Ункөнлек кысаларында өлкәннәр белән адреслы эш дәвам итәчәк.

1 октябрьдә Мәдәният сараенда “Яшь булган кебек” дигән Халыкара өлкәннәр көненә багышланган бәйрәм концерты узачак.

Хөрмәтле кунакларның якты вокаль һәм бию номерлары белән районыбызның иҗат коллективлары һәм талантлы артистлары сөендерәчәк.

Концерт 14.00 сәгатьтә башлана. Чарага керү ирекле.