Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор идарәсенең Алабуга территориаль бүлеге контрольдә тотыла торган затлар белән профилактик эшне дәвам итә

2024 елның 2 октябре, чәршәмбе

Хәзерге вакытта профилактик чаралар үткәрү (шул исәптән профилактик визитлар үткәрү) Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор идарәсе эшчәнлегендә төп юнәлешләрнең берсе булып тора. Профилактик чаралар контрольдә тотучы затларның законнарның мәҗбүри таләпләрен үтәү, аларны бозуга китерергә мөмкин булган сәбәпләрне бетерү турында хәбәрдарлыгын арттыруга юнәлдерелгән.

Профилактик чаралар формаларының берсе булып профилактик визитлар уздыру тора.

Профилактик визит контрольдә тотыла торган зат эшчәнлеген гамәлгә ашыру урыны буенча профилактик әңгәмә формасында инспектор тарафыннан йә видео-конференция-элемтә куллану юлы белән уздырыла. Профилактика визитының максаты - законнарның мәҗбүри таләпләрен үтәү ысуллары турында мәгълүмат җиткерү.

2024 елның узган чорында территориаль бүлек тарафыннан 117 планлаштырылган, өлкәдә федераль дәүләт контролен (күзәтчелеген) гамәлгә ашырганда 116 профилактик чара уздырылган