Рөстәм Миңнеханов Әгерҗе гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләренә яңа автомобиль ачкычларын тапшырды

2021 елның 20 гыйнвары, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләренә яңа махсус техника ачкычларын тапшырды. Тантана Казанда ТР Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Баш идарәсе каршындагы мәйданда узды. Яңа автомобиль ачкычларын ТР Президенты кулыннан күзәтчелек эшчәнлеге бүлеге башлыгы Айрат Шәйдуллин да алды.

Татарстанда ГТХМ бүлекчәләренә 19 яңа автомобиль тапшырылды. Коткаручылар янгын сүндерү машиналары һәм башка төр хезмәт транспорты алдылар. «Сезнең эш илебезнең һәр субъекты өчен бик мөһим. Узган ел бик катлаулы булды. Шуңа да карамастан, гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләрен профессиональ яктан өйрәнү, матди-техник база безгә без очрашкан чакырулар шартларында нәтиҗәле эш итәргә мөмкинлек бирә», - дип билгеләп үтте Рөстәм Миңнеханов.

Ул ассызыклаганча, Татарстан Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Матди-техник базасын камилләштерү буенча системалы эш алып бара. Соңгы өч елда автотехника паркын 33% ка яңарту мөмкин булды. 32 объект төзелде һәм ремонтланды. «Бу сезнең хезмәткә федераль хөкүмәт тарафыннан да, республикабыз ягыннан да игътибарлы мөнәсәбәт турында сөйли. Нәтиҗәле эш өчен Сезгә рәхмәт белдерәсем килә", - дип өстәде ТР Президенты.

Видеоэлемтә режимында Рөстәм Миңнехановка шулай ук хәбәр ителгәнчә, бүген хәрби дежурлыкка бүлекчәләрнең шәхси составы яклана.

Исегезгә төшерәбез, 2020 елның июнендә Татарстан Президенты республиканың янгын сүндерү һәм коткару бүлекчәләренә 33 янгын сүндерү, коткару һәм җиңел автомобиль тапшыру тантанасында катнашты. Моннан тыш, 2020 елда республика бюджеты хисабына 52 янгын сүндерү техникасына капиталь ремонт ясалган.

ТР Президенты матбугат хезмәте