Район башлыгының Светлый Христос Воскресение - Пасха белән котлавы

2021 елның 2 мае, якшәмбе

Хөрмәтле райондашлар!

Иң җылы котлауларны Христосның якты бәйрәме - Изге Пасха белән кабул итегез!  Бу язгы көннәрдә кешеләрнең йөрәкләре пасха шатлыгы белән тула. Изге Пасха бәйрәме тынычлык, яхшылык һәм гаделлек тантанасына ышанычны ныгыта, тормышны раслау, мәхәббәт һәм татулык символлаштыра, барыбызны да традицион рухи кыйммәтләр нигезендә берләштерә, игелекле эшләр һәм гамәлләр кылуга, кызгануга һәм шәфкатьлелеккә этәрә, мәхәббәт һәм өмет хакына корбан булуның бөек мәгънәсе турында уйлануларга мөрәҗәгать итә, намус белән яшәргә омтылу уята. Нәкъ менә шушы шатлыклы православие бәйрәмендә өйләрегездә һәм гаиләләрегездә һәрвакыт яхшы, тынычлык, иминлек, мәхәббәт һәм бәхеткә ышаныч хөкем сөрсен иде. Сезнең һәр көнегез иҗади хезмәт һәм чын кыйммәтләр белән тулып торсын!

Район башлыгы                            А.Р. Валеев