Әгерҗе егетләре алдагы буыннар данын лаеклы хезмәт итәргә һәм якларга сүз бирделәр

2022 елның 18 мае, чәршәмбе

Бу егетләрнең тормышында мөһим һәм җаваплы мизгел килеп җитте: хәрби хезмәткәрләр булырга, Россия Федерациясе Кораллы Көчләре сафларына басарга вакыт җитте.

Бүген, 2022 елның 18 маенда, Әгерҗе шәһәренең Яшьләр үзәгендә традицион хәрби хезмәткә чакырылучы егетләрне Россия Федерациясе Кораллы Көчләре сафларына озату көне узды.

Чарада Әгерҗе районы Башкарма комитеты җитәкчесе Артур Акбашев, район хәрби комиссары Илгиз Галиев, "Әфганстан ветераннары берлеге" гомумроссия иҗтимагый оешмасының Татарстан Республика бүлеге рәисе Рәфис Муллахмәтов, Башкарма комитетның социаль үсеш бүлеге начальнигы Татьяна Сергеева катнашты.

Артур Эльфатович армиядә хезмәт итү — патриотизм, дисциплиналылык, катлаулы хәлләрдән дөрес чыга белү кебек иң яхшы кешелек сыйфатларын формалаштыру мәктәбе, дип билгеләп үтте. Мондый сыйфатлар һәр яшь кешенең тормышында таяныч булырга тиеш. Ул шулай ук күп еллар дәвамында Әгерҗе районы хәрби хезмәткә чакырылучыларның сәламәтлек торышы буенча да, хәрби белгечлекләр буенча да республикада иң яхшыларның берсе булуын билгеләп үтте. Якташларыбыз хезмәт иткән хәрби бүлекчәләрнең күп кенә командирлары безнең адреска Рәхмәт хатлары һәм бары тик яхшы фикерләр генә җибәрәләр. Бу күп нәрсә турында сөйли.

Илгиз Наил улы барысына да ата-бабаларыбызның, Бөек Ватан сугышы Геройларының сугышчан батырлыгы турында искә төшерде һәм хәзерге призывникларга алар истәлегенә лаеклы булырга, шулай ук рух ныклыгын теләде.

Армиягә чакырылучылар адресына изге теләкләр белән Татьяна Сергеевна чыгыш ясады. Җыелганнарга мөрәҗәгать итеп, ул һәр егеткә хезмәт итү кирәклеген ассызыклады, чөнки ул үз холкын тагын да ныгытырга, аларны чын патриотлар, Ватанны саклаучылар итеп тәрбияләргә мөмкинлек бирәчәк, һәм призывникларга исән-сау, физик һәм әхлакый яктан ныгыган хәрби хезмәткә кайтырга теләде.

Сэрэтян Андриян, Курил утрауларында хезмәт иткән солдат-контрактчы чыгыш ясады. Ул балаларга яхшы юл, намуслы хезмәт һәм исән-сау кайтуларын теләде.

Калягина Алинә балаларны иҗади чыгышлары белән чын күңелдән котлады.

Җавап сүзе һәм рәхмәт сүзләре белән залда җыелучыларга призывниклар үзләре дә мөрәҗәгать итте. Алар армиядә лаеклы хезмәт итәчәкләр, алдагы буыннар данын яклаячаклар, дип ышандырдылар.