Красный Бор авыл җирлегендә өмә үткәрелде

2023 елның 11 апреле, сишәмбе

"Чиста җыештырган җирдә түгел, ә чүпләмәгән җирдә", - ди халык хикмәте.

Авыл җирлеге территориясен чиста тоту - анда яшәүчеләрнең турыдан-туры бурычы.

Өмәгә авыл җирлеге хакимияте белгечләре, китапханә хезмәткәрләре, мәдәният, мәгариф һәм социаль хезмәткәрләр, Красный Бор мәктәбе укучылары һәм Ласка приютында тәрбияләнүчеләр чыкты. Бурычлар һәм себеркеләр белән коралланып, беркетелгән территорияләрне яфрак һәм чүп-чардан чистарттылар, язгы өмәләр традициясен дәвам иттерделәр. 8 тоннадан артык чүп-чар җыелды.

Юл буе территориясен, Администрация бинасы, авыл мәдәният йорты, Бөек Ватан сугышында һәлак булган сугышчыларга һәйкәл, мәчетләр тирәсендә өмә үткәрдек.

Тәртип урнаштыру, чүп-чарны һәм узган елгы яфракларны җыю - бу язгы көннәргә шундый бурыч.

Акциягә туган авылының ничек күренәчәге битараф булмаган һәркем кушылырга мөмкин. Өмәләрне алга таба да уздыру планлаштырыла, аерым игътибар җәмәгать урыннарын тәртипкә китерүгә биреләчәк.

Администрация барлык халыкны җылы, кояшлы көннәр килгәндә, үз тирә-ягындагы территорияләрдә тәртип урнаштыруны сорый.