Иске Эсләк авыл җирлегендә өмә үткәрелде

2023 елның 18 апреле, сишәмбе

Иске Эсләк авыл җирлегенең юл буендагы территориясен, администрация бинасы, авыл клубы тирәсендә төзекләндерү буенча өмә үткәрделәр.
Клуб урамы буйлап Иске Эсләк авылы территориясендә фасад ремонтланды, койма яңартылды.
Авыл җирлеге юллары янында бик күп чүп-чар җыелды. Удмурт Республикасы чигенә кадәр барып җиттек.
Өмәгә авыл җирлеге администрациясе белгечләре, китапханәчеләр, мәдәният хезмәткәрләре, ФАП, социаль хезмәткәрләр чыкты,
Коелган яфракларны җыештыралар, ныгытылган территорияләрне чүп-чардан чистарталар, Бима елгасының яр буе зонасын, Базярны чистарталар.
Тәртип урнаштыру, һәр кешенең бурычын үтәү.  Авылның чисталыгы сәламәтлеккә һәм кәефкә тәэсир итә.
Иске Эсләк авыл җирлеге администрациясе җирлекнең өмәләрендә һәм территориясен төзекләндерүдә катнашкан барлык хезмәткәрләренә, барлык яшәүчеләренә рәхмәт белдерә.