июль, 2017 ел
дүшәмбе

Галлямова Мәдинә Галләм кызы-1927 елда туган. Башкортстан якларыннан безнең Әгерҗе ягына күчеп килә.

Быел 5446 райондашыбыз диспансеризация узарга тиеш.

“Кешегә тулы бәхет өчен кирәк әйберләр: сәламәтлек, туган җиреңдә гомер итү һәм сине аңлардай игелекле балаларың булу“, –  ди Әгерҗедә гомер кичерүче 90 яшьлек Наилә әби ӘЗИЯТУЛЛИНА. Шөкер, аларның барысы да бар юбилярда.

Әгерҗе стадионында беренче тапкыр тимерьюлчыларның “Буыннар спорты“ Халыкара уеннарының төбәкара этабы узды. Әлеге зур спорт чарасы Әгерҗедә беренче тапкыр үтүе белән истәлекле.

Шәхси хуҗалыклардан сатып алына торган сөтнең бәясен күтәрү һәм тотрыклы итү максатыннан Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов боерыгы буенча тиздән республикада тагын бер программа старт ала.

Россия Хөкүмәте, Икътисади үсеш министрлыгы тәкъдиме белән ризалашып, 2020 елның октябрендә Бөтенроссия халык исәбен алуны үткәрү, ә 2018 елда халык санын алуның беренчел тикшеренүен уздыру белән килешкән.