Красный Борда текә пляж барлыкка килергә мөмкин - тавыш бирергә генә кирәк.

2023 елның 2 мае, сишәмбе

Агерҗе районында яшәүчеләрне сораштыру үтәргә чакыралар.

«Татмедиа» АҖ һәм «Татар-информ» ААҖ Татарстан шәһәрләрендә һәм авылларында иң яхшы туристлык объектына конкурска йомгак ясыйлар. Алар арасында Агрыз районының Красный Борыдагы төзекләндерелгән пляж бар. Халык актив тавыш бирергә һәм республика буенча сәяхәтләр өчен иң уникаль 10 туристлык урыны булган объектны үзләре сайларга чакыра.

Әгерҗе районының Красный Бор авылында Түбән Кама сусаклагычына искиткеч күренешләр ачыла. Рекреацион зонаның Кама елгасының Озын яр буе линиясе, Әгерҗе, Кама агломерациясе һәм Удмурт Республикасы һәм Башкортостан Республикасы шәһәрләре белән автомобиль элемтәсе бар.

Территориянең төп үзенчәлеге булып бугристый рельеф һәм матур үсемлекләр тора, бу аңа Судан да, корыда да кабатланмас образ бирә.

Әлегә Красный Борда оештырылмаган, яки «дикий» туризм гына бар, ул күбесенчә балыкчылар һәм якын-тирәдәге зур шәһәрләрдән гаиләләр белән тәкъдим ителә, алар ял көннәрендә үз палаткалары белән киләләр.

Агерҗе районының туристлык кластерына инвестицияләргә эшмәкәр һәм шушы урыннардан чыккан Евгений Ибраев әзер булып чыкты. Ул Кама ярында заманча кунакханә, Кемпинг зонасы һәм җиһазландырылган пляж төзергә планлаштыра.

Шулай ук Әгерҗе районына туризмны һәм рекреацион потенциалны үстерүгә өстәмә акча бүлеп бирелде. Красный Борда эшләр инде алып барыла.

14-20 апрельдә Татарстан халкы шәһәр һәм авылларда туристлык объекты өчен тавыш бирде. Хәзер Музейлар, гыйбадәтханәләр һәм яр буйлары республиканың топ-10 туристик урыннарына керү хокукы өчен көрәшәчәк. » Татар-информ " үз укучыларына сайлау ясарга тәкъдим итә.

Тавыш бирү сылтама буенча бар: https://www.tatar-inform.ru/news/reki-gory-i-morya-kakie-lucsie-mesta-tatarstana-vozglavyat-top-putesestvii-na-maiskie-5903929

Бу объектлар арасында шулай ук:

1. »Кама диңгезе " яр буе

22. "Динозавр йомыркалары" Ташказ үзәнлегендә

23. Молостовларның Долгая Полянадагы усадьбасы

24. Татарстан нефтьенең 60 еллыгы исемендәге Парк

25. Лениногорск нефть музее һәм Шугурово авылында ачык һава астында музей комплексы

26. Раббының югарыга күтәрелүе гыйбадәтханәсе, Рычков исемендәге Чишмә һәм тарихи-туган якны өйрәнү музее

27. Сарман бакыр руднигы

28. "Чүлмәкче ишегалды" остаханәсе