апрель, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Күптән түгел бер танышымның “Аерылмагыз“ иң яратмаган җырларымның берсе хәзер. Чөнки якыннарым арасында гына да ничә гаилә таркалды. Әлеге җырны тыңлый башласам, шуларның балалары күз алдына килә дә елый башлыйм“ дигән сүзләре уйланырга этәрде.

Бимада яңа фельдшерлык-акушерлык пунктын ачу тантанасы булды. Ул – районда республика программасы буенча төзелгән унынчы ФАП.

14 апрельдә Әгерҗенең иске татар зиратында өмә була.

Иртәнге сәгатьләрдә эш кораллары белән килүегез сорала.

Бүген Мордывый авылында гомер кичерүче Сәкинә ИСХАКОВАга 90 яшь тулды. Аны олуг юбилее белән район башлыгы урынбасары Ришат Нурисламов һәм Тирсә авыл җирлеге башлыгы Рафил Закиров котладылар.

Быел “Миллиончы катнашучы“ лозунгы астында узган “Созвездие-Йолдызлык“ республика телевизион яшьләр фестиваленең Минзәләдәге зона турында балкыганнан соң, Әгерҗе йолдызчыклары Казанда суперфиналда катнашу хокукына ия булган иде.

“Мәдәни салават күпере“ фестиваленең быелгы темасы – “Минем шәһәр – минем бәйрәм“ дип атала. Ул Әгерҗенең 80 еллыгына багышлана.

Фашист концлагерьлары тоткыннарын искә алу көнендә ТР Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгының Әгерҗе районындагы бүлеге начальнигы Альмира Зарипова Әгерҗедә яшәүче Валентина Титовага бүләк тапшырды.

Россия Хәрби комиссариатларына – 100, Әгерҗе һәм Красный бор хәрби комиссариатына 80 ел тулу уңаеннан район Мәдәният сараенда узган тантана котлауларга һәм бүләкләүләргә бай булды.

Тәбәрленең “Ләйсән“ театр һәм Кичкетаң халык театр коллективлары Зәйдә Шамил Закиров исемендәге “Идел-йорт“ төбәкара фестивальнең зона турында катнаштылар. Унсигезенче тапкыр уздырылучы әлеге бәйгедә быел 50 театр коллективы катнашырга теләк белдергән.

Мәктәптә, югары уку йортында укыганда дуслар арасында анкета тутыру “мода“да иде. Сораулар күп һәм төрле булса да, аның берсе һәрвакыт кабатланып килде: “Яраткан укытучың кем?”. Мин, бу сорауга ике дә уйламыйча, “беренче укытучым – Тәскирә Хәмзә кызы Хуҗина ”, дип язып куя идем.